LP5907UVX-2.85/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP5907UVX-2.85/NOPB
JLCPCB Part #
C2866052
Package
DSBGA-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.85V 250mA 250mV@(250mA) 25uA 5.5V 6.5uVrms 82dB Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection DSBGA-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS