LP3981ILDX-2.7/NOPB
MFR.Part #
LP3981ILDX-2.7/NOPB
JLCPCB Part #
C2865875
Package
WSON-6-EP(3x4)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 132mV@(300mA) 170uA 2.7V 300mA 35uVrms 60dB@(1kHz) 6V Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Fixed Positive WSON-6-EP(3x4) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS