LP2985IM5X-3.6/NOPB
MFR.Part #
LP2985IM5X-3.6/NOPB
JLCPCB Part #
C2865769
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5mA 150mA 16V 3.6V 30uVrms 45dB@(1kHz) 575mV@(150mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS