MSP430G2202IRSA16R
MFR.Part #
MSP430G2202IRSA16R
JLCPCB Part #
C2864560
Package
QFN-16-EP(4x4)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 10 16 Bit 16MHz 256Byte 2KB Built-in FLASH MSP430 CPU16 QFN-16-EP(4x4) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS