LMS1585ACSX-3.3/NOPB
MFR.Part #
LMS1585ACSX-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2863238
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Ta) 1 1.4V@(5A) 13mA 3.3V 5A 72dB@(120Hz) 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS