LP3985ITLX-2.5/NOPB
MFR.Part #
LP3985ITLX-2.5/NOPB
JLCPCB Part #
C2861526
Package
DSBGA-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mV@(150mA) 140uA 150mA 2.5V 30uVrms 50dB 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DSBGA-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS