TPS74501PBQWDRVRQ1
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS74501PBQWDRVRQ1
JLCPCB Part #
C2860624
Package
WSON-6-EP(2x2)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 25uA 45dB@(100kHz) 500mA 53uVrms 550mV~5.5V 6V 720mV@(500mA) Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection WSON-6-EP(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS