RC-02K1603FT
MFR.Part #
RC-02K1603FT
JLCPCB Part #
C324943
Description
-55℃~+155℃ 160kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS