SMAJ16CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMAJ16CA
JLCPCB Part #
C29679
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 15.3A@10/1000us 16V 1uA 20.5V 26V 400W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS