H7210-28M5R
MFR.Part #
H7210-28M5R
JLCPCB Part #
C2845070
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.8V 500mA 5uA 60dB@(100Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS