SSP6206-33MR
MFR.Part #
SSP6206-33MR
JLCPCB Part #
C2845048
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 3.5uA 300mA 30uVrms 350mV@(100mA) 50dB@(1kHz) 8V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS