RC-02W1021FT
Extended
- Manufacturer
- FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
- MFR.Part #
- RC-02W1021FT
- JLCPCB Part #
- C321255
- Package
- 0402
- Description
- -55℃~+155℃ 1.02kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS