RC-02U1R96FT
- MFR.Part #
- RC-02U1R96FT
- JLCPCB Part #
- C321146
- Description
- -55℃~+155℃ 1.96Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±400ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS