APSG160ELL271MF08J
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
APSG160ELL271MF08J
JLCPCB Part #
C320024
Package
Plugin,D6.3xL9mm
Description
-55℃~+105℃ 10mΩ 16V 2.5mm 20000hrs@105℃ 270uF 5.08A@100kHz 6.3mm 9mm Polymer ±20% 插件,D6.3xL9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS