ME6209A28PG
MFR.Part #
ME6209A28PG
JLCPCB Part #
C2835826
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃ 1 18V 2.8V 250mA 3uA 80mV@(40mA) Fixed Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS