ME6211C25M5G
MFR.Part #
ME6211C25M5G
JLCPCB Part #
C2835813
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mV@(100mA) 2.5V 500mA 50uA 50uVrms 6.5V 75dB@(1kHz) Enable Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS