MVK35V22M5*5 5.0TP
Extended
Manufacturer
SamYoung Electronics
MFR.Part #
MVK35V22M5*5 5.0TP
JLCPCB Part #
C2835689
Package
SMD,D5xL5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 22mA@120Hz 22uF 35V 5mm 5mm ±20% SMD,D5xL5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS