NXH35V3300M16*31.5 LO
MFR.Part #
NXH35V3300M16*31.5 LO
JLCPCB Part #
C2835685
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 13mΩ@100kHz 16mm 3.63A@100kHz 31.5mm 3300uF 35V 7.5mm ±20% 插件,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS