MVK16V330M8*10 8.0TP
MFR.Part #
MVK16V330M8*10 8.0TP
JLCPCB Part #
C2835680
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 16V 2000hrs@105℃ 210mA@120Hz 330uF 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS