MVK50V47M8*6 8.0TP
MFR.Part #
MVK50V47M8*6 8.0TP
JLCPCB Part #
C2835667
Package
SMD,D8xL6mm
Description
-40℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 47uF 50V 6mm 70mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D8xL6mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS