CJ6206B18M
MFR.Part #
CJ6206B18M
JLCPCB Part #
C2829375
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 150mV@(150mA) 300mA 5uA 65dB@(1kHz) 7V Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS