SMBJ180A
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMBJ180A
JLCPCB Part #
C28657
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 180V 1uA 2.1A 222V 292V 600W@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS