SMAJ15CA
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
SMAJ15CA
JLCPCB Part #
C2758497
Package
SMA(DO-214AC)
Description
15V 16.4A 16.7V 1uA 24.4V 400W@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS