S1206-FC-1.5A
Extended
Manufacturer
SART(Nanjing Sart Tech)
MFR.Part #
S1206-FC-1.5A
JLCPCB Part #
C2691994
Package
1206
Description
-55℃~+125℃ 0.065 0.8mm 1.5A 1.6mm 100V 3.2mm 50A@100VDC Surface Mount Fuse 1206 Disposable fuses ROHS