S0603-SD-1.5A
Extended
Manufacturer
SART(Nanjing Sart Tech)
MFR.Part #
S0603-SD-1.5A
JLCPCB Part #
C2691990
Package
0603
Description
-55℃~125℃ 0.18 0.45mm 0.8mm 1.5A 1.6mm 50A@63VDC 63V Surface Mount Fuse 0603 Disposable fuses ROHS