NCEP090N85GU
MFR.Part #
NCEP090N85GU
JLCPCB Part #
C2686790
Package
DFN-8L(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1.58nF 16.5pF 31nC@10V 4V 62A 75W 85V 9mΩ@10V N-Channel DFN-8L(5x6) MOSFETs ROHS