NCEP035N85GU
MFR.Part #
NCEP035N85GU
JLCPCB Part #
C2686769
Package
DFN5X6-8L
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 135A 160W 3.5mΩ@10V 4.95nF 40pF 4V 850pF 85V 88nC@10V N-Channel DFN5X6-8L MOSFETs ROHS