NCEP063N85G
Extended
Manufacturer
Wuxi NCE Power Semiconductor
MFR.Part #
NCEP063N85G
JLCPCB Part #
C2686646
Package
DFN-8L(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 100W 28pF 3.1nF 4V 51nC@10V 6.3mΩ@10V 85V 90A N-Channel DFN-8L(5x6) MOSFETs ROHS