NCEP020N85D
Extended
Manufacturer
Wuxi NCE Power Semiconductor
MFR.Part #
NCEP020N85D
JLCPCB Part #
C2686643
Package
TO-263
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 245nC@10V 2mΩ@10V 300A 340W 4V 85V N-Channel TO-263 MOSFETs ROHS