NCE40P40D
MFR.Part #
NCE40P40D
JLCPCB Part #
C2686565
Package
TO-263-2L
Description
-55℃~+175℃ 14mΩ@10V 2.96nF 310pF 3V 40A 40V 72nC 80W P-Channel TO-263-2L MOSFETs ROHS