ME6118A33K3G
MFR.Part #
ME6118A33K3G
JLCPCB Part #
C2683414
Package
TO-252-2
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 18V 3.3V 53uA 680mV@(1000mA) 70dB@(1kHz) 800mA Fixed Over Temperature Protection Positive TO-252-2 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS