ME6206B18XG
MFR.Part #
ME6206B18XG
JLCPCB Part #
C2683407
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 250mA 310mV@(100mA) 5.5V 70dB@(100Hz) 7uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS