MAX20090AUP/V+T
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX20090AUP/V+T
JLCPCB Part #
C2679168
Package
TSSOP-20-EP
Description
-40℃~+125℃ 1 200kHz~2.2MHz 5V~65V 65V Analog、PWM DC-DC SEPIC、Buck、Boost Short Circuit Protection、Over Voltage Protection、Over-Temperature Protection (OTP)、LED open circuit protection TSSOP-20-EP LED Drivers ROHS