SN74LVCH16540ADGGR
MFR.Part #
SN74LVCH16540ADGGR
JLCPCB Part #
C2675966
Package
TSSOP-48-6.1mm
Description
-40℃~+85℃ 1.65V~3.6V 16 20uA 24mA 24mA 3.7ns@3.3V,50pF 74LVCH Tri-State Unidirectional TSSOP-48-6.1mm Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS