DS1868BS-050+T/R
MFR.Part #
DS1868BS-050+T/R
JLCPCB Part #
C2666838
Package
SO-16-300mil
Description
-40℃~+85℃ 0.75LSB 2 256 4.5V~5.5V 50kΩ 600nA 750ppm/℃ Linear Serial ±20% SO-16-300mil Digital Potentiometers ROHS