DS1803E-100+T&R
MFR.Part #
DS1803E-100+T&R
JLCPCB Part #
C2666801
Package
TSSOP-14-173mil
Description
-40℃~+85℃ 0.75LSB 100kHz 100kΩ 2 2.7V~5.5V 200uA 256 750ppm/℃ I2C Linear ±20% TSSOP-14-173mil Digital Potentiometers ROHS