DS1806E-050+T&R
MFR.Part #
DS1806E-050+T&R
JLCPCB Part #
C2666775
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+85℃ 2.7V~5.5V 200kHz 20uA 50kΩ 6 64 750ppm/℃ Linear Serial ±20% TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS