DS3903E-020+T&R
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
DS3903E-020+T&R
JLCPCB Part #
C2666741
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+85℃ 100uA、150uA 10kΩ、90kΩ 128 2.7V~5.5V 3 EEPROM I2C Linear ±20% ±300ppm/℃ TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS