ACS71240LLCBTR-030B3
MFR.Part #
ACS71240LLCBTR-030B3
JLCPCB Part #
C2654896
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+150℃ 1.2mΩ 1.6us 120kHz 2.4kVrms 30A 3V~3.6V 44mV/A SOIC-8 Current Sensors ROHS