ACS733KLATR-65AB-T
Extended
Manufacturer
Allegro MicroSystems, LLC
MFR.Part #
ACS733KLATR-65AB-T
JLCPCB Part #
C2654891
Package
SOIC-16-300mil
Description
-40℃~+125℃ 1MHz 1mΩ 20mV/A 3.14V~3.46V 3600Vrms 65A 700ns Support SOIC-16-300mil Current Sensors ROHS