WBR60-250A
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
WBR60-250A
JLCPCB Part #
C2623789
Package
Plugin,D16.5xL46.5mm
Description
-10%~+100% -40℃~+85℃ 180mA@120Hz 2000hrs@85℃ 250V 4.2Ω@120Hz 46.48mm 60uF 插件,D16.5xL46.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS