CG601T250V3C
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
CG601T250V3C
JLCPCB Part #
C2622394
Package
Bolt,D50.8xL79.38mm
Description
-10%~+50% -40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 250V 4.1A@120Hz 50.8mm 600uF 79.38mm 91mΩ@120Hz 螺栓,D50.8xL79.38mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS