CGO163M020L
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
CGO163M020L
JLCPCB Part #
C2622291
Package
Bolt,D34.93xL79.38mm
Description
-40℃~+85℃ 10.584A@120Hz 1000hrs@85℃ 12mΩ@120Hz 16000uF 20V 34.93mm 79.38mm ±20% 螺栓,D34.93xL79.38mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS