CGO392M055L
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
CGO392M055L
JLCPCB Part #
C2622254
Package
Bolt,D34.93xL66.68mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 23mΩ@120Hz 34.93mm 3900uF 55V 66.68mm 7.56A@120Hz ±20% 螺栓,D34.93xL66.68mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS