AFK228M25P44VT-F
MFR.Part #
AFK228M25P44VT-F
JLCPCB Part #
C2594233
Package
SMD,D16xL16.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.35A@120Hz 2200uF 25V 35mΩ 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D16xL16.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS