AVE337M16F24T-F
MFR.Part #
AVE337M16F24T-F
JLCPCB Part #
C2594229
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 1Ω@120Hz 2000hrs@85℃ 252mA@120Hz 330uF ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS