SSP6206-18PR
MFR.Part #
SSP6206-18PR
JLCPCB Part #
C277887
Package
SOT-89
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 3.5uA 300mA 30uVrms 420mV@(100mA) 50dB@(1kHz) 8V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS