VT1C221MF065000CE0
MFR.Part #
VT1C221MF065000CE0
JLCPCB Part #
C271321
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 120mA@120Hz 16V 220uF 6.5mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS