AFK475M63C12T-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
AFK475M63C12T-F
JLCPCB Part #
C2449665
Package
SMD,D5xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 37.5mA@120Hz 3Ω@100kHz 4.7uF 5mm 6.1mm 63V ±20% SMD,D5xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS