AVE476M06C12T-F
MFR.Part #
AVE476M06C12T-F
JLCPCB Part #
C2449663
Package
SMD,D5xL5.3mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 47uF 52mA@120Hz 6.3V 9.88Ω@120Hz ±20% SMD,D5xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS